Блог

Про бізнес в житті

Про життя в бізнесіГроші дійсно роблять людей щасливими, але…

19 січня 2021 Written by 
Published in News
Здесь новыешаблоны Joomla
креативные Joomla шаблоны.

Наприкінці 2020-го року вийшла стаття національного бюро економічних досліджень США за підсумками воістину шедеврального дослідження.
В експерименті взяли участь 5756 сімей з найбіднішого і зубожілого кутка Кенії. Одним з них вручили по 500 доларів. Для інших організували п'ятитижневий курс психотерапії. Третім - і те й інше. Ну і представникам четвертої групи, переможцям по життю, не дісталося нічого. Вони стали контрольною групою.

Через рік, ті, хто отримав гроші стали жити краще. На 26% зросли щомісячні доходи, на 20% - споживання, майже на 50% - вартість майна. Люди відкривали власні бізнеси і покращували житлові умови. Виросла і загальна задоволеність життям.
А ось ті, хто отримав психотерапію... У них нічого не змінилося - ні рівень доходів, ні рівень щастя. Хіба що виросла незадоволеність шлюбом. Цікаво, що навіть комбінація "терапія + гроші" дала трохи гірший результат, ніж просто вручені гроші.
Дослідження глобальне і, як у випадку з будь-яким великим проектом, можна дискутувати з приводу методології. Але все ж - гроші важливі для відчуття щастя. Навіть дуже.
Всі ці мотивуючі мемчіки в пабліках: "головне - почуття", "треба займатися тим, до чого лежить душа", звичайно, дуже милі. Тільки більшість людей хочуть купувати нормальну їжу, жити в зручній квартирі, подорожувати і робити покупки.

А тепер «АЛЕ»:
Існує ще одне масштабне дослідження двох нобелівських лауреатів - Даніеля Канемана і Агнус Дітона, яке вони провели в 2010-2012 роках.
Випадковим чином було відібрано близько півмільйона американців. Протягом деякого часу вимірювалося їхній емоційний стан. Наскільки щасливі або нещасливі і зв'язок з рівнем доходу.
Так ось. Важливе доповнення до першої частини посту. Згідно з отриманими результатами - гроші дійсно роблять людину щасливою. Але тільки до певного моменту. А потім рівень щастя починає знижуватися.
Існує стеля, після якого навіть дуже великий приріст в доходах не веде до помітного збільшення відчуття суб'єктивної радості. Для жителів США це 75000$ в рік на людину.
Тобто, в Кенії гроші роздавалися найбіднішим верствам населення. Вони витрачали їх, закриваючи реальні проблеми в вітальних потребах. Звідси і отримані результати - прямий зв'язок грошей і рівня щастя. Але як тільки наші базові потреби задоволені, ніякі гроші не зроблять нас щасливішими.
Далі щастя залежить від самореалізації, наповненості життя сенсом і т.п. Майте на увазі, плануючи життя на довгу перспективу.

Як вважаєте, особисто для вас якою є та саму, до досягнення якої ви ставатимете дедалі щасливішими?) Можете не писати, просто подумайте)))

(за мотивами посту з каналу https://t.me/marketpsy)

Rate this item
(0 votes)

+380 50 453 16 32

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

JoomShaper